Atlar Vetal Serumİmmünizasyon işleminde; bakım kolaylığı, immün sisteminin daha etkin olması ve daha fazla plazma sunma avatanjlarindan dolayı at tercih edilmiştir. Bu süreçte; sağlıklı, her iki cinsten 3-12 yaşlarda saf kan İngiliz veya Arap ırkı yarış atları kullanılır ve immünizasyon sürecinden önce en az 1 hafta diğer hayvanlardan izole edilip; karantinaya alınırlar.

 

Atların tetanoz aşılarının yanı sıra; Etlik Merkez Veteriner Kontrol ve Araştırma Enstitüsü’nde zoonoz bir hastalık olan Ruam ve Equine Infectious Anemia (EIA) ve Equine Viral Arteritis (EVA) gibi viral enfeksiyon testi gibi bir çok kontrol testi ile bu hastalıklardan ari olup olmadıklarının tespiti yapılır. Herhangi bir viral rahatsızlığı bulunmayan atlar immünizasyon programına dâhil edilirler.

LD50 dozu belirlenmiş venom, İmmünizasyon Planı çerçevesinde belirtilen periyot ve miktarlarda subkutan olarak enjekte edilir. İmmünizasyon sürecinden sonra yapılan potens testleri ile immün sistem cevapları sorgulanan ve titresi uygun bulunan atlardan, plazmaferez cihazı vasıtasıyla tamamıyla kapalı bir sistemde plazma alınır ve pürifiye edilmek üzere muhafaza edilir.
Bizi Arayın

Bizimle İletişime Geçin

Bize Yazın

© 2015 VETAL SERUM Tüm Hakları Saklıdır.


Web Kodlama Adıyaman Web